2013 Hıdırellez ve Camii minaresi açılışı

Bu yıl köyümüz mahallesi insanlarında Hıdırellez şenlikleri ile birlikte ayrı bir heyecan daha vardı. Yapımına 1997 yılında başlanan ve 18 Ekim 2008 Çarşamba günü resmi olarak ibadete açılan camimizin minaresi eksikti. Camimiz minaresi hayırseverlerin himmeti sonucu 10 Mayıs günü montajı yapılarak hizmete açıldı. Minare ile birlikte mezarlık girişine yapılan gasılhanede hizmete alındı.

Her yıl olduğu üzere öğle namazı öncesi Kur’an-ı Kerim okundu ve vefat eden büyüklerimiz için dualar edildi. Namaz sonrası ise köylülerimize ve gelen misafirlerimize yemek ikram edildi.  Yemekte bu sene döner, pilav, tatlı ve ayran vardı. Yemek organizasyonu için Köyümüz Derneğine, yemek ücretine katkıda bululunan hayırseverlere ve mutfakta emeği geçenlere tekrar teşekkürler.

Ayrıca programımıza teşrif eden bizleri sevindiren  Karabük İli Müftü Yardımcısı Mehmet Türkoğlu, Diyanet-Sen Karabük Şube Başkanı Fazlı Özçelik, Karabük Çamlık Cami imam hatibi İbrahim Çankaya ve Cildikısık Mahallesi imam hatibi Erdoğan Sugeçti’ye de teşekkür ederiz.

2012 yılı Ekim ayındaki Kurban Bayramında camii minaresi için çalışma başlamış ve köy halkı ve hayırseverlerin himmetine başvurulmuştu. Köy halkımızda yarışın son metrelerinde daha hızlı koşan sporcular gibi daha fazla gayret gösterek yapılan çağrıyı karşılıksız bırakmadı. Tüm köy halkımıza ve destek veren tüm hayırseverlerimizden Allah razı olsun. Yapmış oldukları hayırlar ayakta kaldığı müddetçe amel defterleri kapanmasın. (Amin)

2 cevaplar
 1. Sadık ÖZ
  Sadık ÖZ says:

  Köyümüz Camii ve minaresinin yapılması,köyümüzün ihtiyaçlarının karşılanmasında maddi manevi katkısı olan herkese teşekkür ederim.

  Cevapla
 2. büşra özdem
  büşra özdem says:

  hıdırellez günü ilk defa köyde bulunamamaktan bu kadar üzüntü duydum ,bu birlik ve beraberlikte ben de olmak isterdim .

  Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir