Köyümüz yolunda çalışmalar

Köyümüz Muhtarı Ramazan Yılmaz’ın Çukurca – Tandır – Mehterler – Ortaca ve Karaşar köyleri grup yolunun Taşyarma ile Değirmen yanı mevki arasının yolunun dar olması ve yolun bir tarafı tamamen uçurum bölgesi olması nedeniyle ulaşımda sıkıntı çekildiği ve yolda genişletme çalışması yapılması ile ilgili talebini yerinde görmek, yolda incelemelerde bulunmak üzere, İl Özel idaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Merkez İl Genel Meclis Üyeleri Seyfettin Dikmen, Hasan Adakan, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Serkan İnal, Ziraat Odası Başkanı Hasan Benlioğlu, Çukurca Köyü Muhtarı Ramazan Yılmaz ve Çukurca Köyü Ocasak Mahallesi Kalkındırma ve Cami Yaptırma Yaşatma Dernek Başkanı Cevat Özcan ile birlikte belirtilen mevkiide incelemelerde bulundular.

Karabük İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Çukurca, Tandır, Mehterler, Ortaca ve Karaşar köyleri grup yolunun genişletme çalışmalarının Haziran ayında başlayacağını söyledi.

Yolda incelemelerde bulunan Genel Sekreter Uzun “ Çukurca, Tandır, Mehterler, Ortaca ve Karaşer grup yolumuzun Taşyarma mevkinde yolun dar olması ve özellikle kış aylarında kazalar meydana gelmekte. Çalışmalarımızı kendi iş makinelerimizle ve yolun kapanma süresini daha az bir zamana yaymak için iş makinası kiralaması yoluna gideceğiz. Çalışmalara Haziran ayı içerisinde başlamayı planlıyoruz. İki üç ay gibi bir zaman süresince bu yolumuz trafiğe kapalı olacak, vatandaşlarımızdan bu süre zarfında biraz sabır diliyorum, zorluk olmayınca kolaylık oluşmuyor. Çalışmalar tamamlandıktan sonra vatandaşlarımız her hangi bir olumsuzluk yaşamadan daha rahat bir şekilde köylerine ulaşabilecekler” dedi.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir